-- ( سخن هفته : از غيبت بپرهيزيد كه گناه كبيره است و حق الناس است ) Pupils Association News Agency خبرگزاري پانا -- پیشتازان دبستان خیام بروجرد

پیشتازان دبستان خیام بروجرد

برگزاری کلاس های ضمن خدمت مربیان داوطلب

در روز های یکشنبه و دوشنبه  بیست و پنجم و بیست و ششم دی ماه ۹۰ کلاس های ضمن خدمت پیشتازان و فرزانگان با حضور مربیان محترم داوطلب در دبستان خیام واقع در خیابان شهید دیالمه برگزار گردید.

کلاسهای بصیرت دینی و سیاسی

 

کلاسهای گره بندی - چوب بندی - دست ها و فریاد شادی

کلاس های  هویت تشکیلاتی فرامین گنگ 

کلاس های نظام جمع - گارد پرچم

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 9:48  توسط مهدی دیناروند   | 

معرفی پیشتازان و فرزانگان

تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان به گروهی از دانش آموزان اطلاق می گردد که به منظور انجام فعالیتهای داوطلبانه و در راستای اهداف مشترک در یک تشکیلات سازمان یافته فعالیت می نمایند پیشتازان بعنوان اعضای پسر و فرزانگان بعنوان اعضای دختر معرفی می گردند دختران پسران دوره تحصیلی  ابتدایی  ( شایسته )  و دوره راهنمایی  (جوینده)  و دوره متوسطه (سیار) ناميده ميشوند . ضرورت تأسیس تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان : ((  انسان موجودی آرمانگرا و مطلوب اندیش است .))

تشکیلات فرزانگان دبستان شکوفه های دانش برورجرد

 فرزانگان دبستان شکوفه های دانش برورجرد

دستیابی به ایده ها و آرمانهایی که انسان در ذهن خود می پرورد همیشه ممکن نیست . مطالعه زندگی انسانهای گذشته و تمدنهای کهن به او آموخته است که برای تحقق بخشیدن به این ایده آل ها باید در جستجوی ابزار و روش مناسب باشد . انسان به اقتضای اندیشه و شناخت شرایط و شواهد عینی که منجر به پیش بینی اتفاقات متحمل می شود ، نیازمند اتخاذ شیوه هایی است که وی را برای نیل به اهداف و حفظ روحیه آرمان خواهی تقویت و تجهیز نماید . ضرورت حیات اجتماعی و عمق بخشیدن به روابط اجتماعی نوجوانان و جوانان مستلزم آموزش مناسب است . بنابراین در هر جامعه سالم و زنده لازم است که در نظام تعلیم و تربیت ، جایگاه مناسبی برای این امر مهم پیش بینی شود .

پيشتازان دبيرستان حافظي

 آینده سازان جامعه ، کودکان و نوجوانان ، برای شناخت حیات اجتماعی ، در کنار آموزشهای رسمی و تئوری که باید با زندگی عملی منطبق بر آرمان های عقیدتی و ملی آشنا شوند . در جامعه جوان اسلامی ما، بیش از هر جامعه دیگر چنین ضرورتی وجود دارد تا نوجوانان و جوانان برای زندگی اجتماعی سالم در کنار دیگران آماده شوند . بهترین روش برای رسیدن به این مقصود ، شرکت دادن دانش آموزان در فعالیتهای گروهی و مناسبترین محل برای اجرای دقیق و تحقق آن طراحی تشکیلاتی پویا و هماهنگ است .

تشكيلات هلال احمرسازمان دانش آموزي بروجرد

تشکیلات پیشتازان و فرزانگان با چنین چشم اندازی ایجاد گردیده است . تاریخچه تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان : به دنبال انحلال سازمان پیشاهنگی در سال 1364 همیشه ایجاد و راه اندازی سازمان جایگزین پیشاهنگی توسط معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش بر اساس تبصره ماده واحده قانونی مطرح بوده و در همان ابتدا طرح توسط معاونت پرورشی بنام پویندگان راه امام (ره) در سال 65 تهیه ، که به نظرخواهی گذاشته شد .

مانور زلزله تشكيلات دبستان نوردانش

همزمان اساسنامه سازمان جوانان و نوجوانان نیز مدنظر بوده است که بعلت مشکلات و تنگناهای زمان جنگ امکان تصویب و اجرای عملی آن فراهم نشد . در سالهای بعد اساسنامه سازمان جوانان به شکل دیگری مطرح و طرح کانونهای پرورشی (کانونهای فرهنگی و تربیتی) مطرح که با استقبال گسترده روبرو شد و با پشتیبانی معاونت پرورشی آموزش و پرورش و مساعدت وزیر محترم آموزش و پرورش تعداد زیادی کانون در استانها و شهرستانهای مختلف تأسیس شد . در سال 1370 اساسنامه کانونهای فرهنگی و تربیتی به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید اما هنوز جای یک تشکل دانش آموزی که فعالیت پرورشی مستمر و بلند مدتی را پیگیری نماید خالی بود . لذا در سال 1372 با پیگیری مستمر اداره کل اردوها و اماکن تربیتی ، تشکیلات دانش آموزی تحت عنوان پویندگان در 8 استان کشور راه اندازی گردید که در سال بعد به کل استانها تعمیم داده شد .

نماد تشكيلاتي پيشتازان و فرزانگان دستمال گردن است.اعزام عمره مفرده دانش آموزي (ازفعاليت سازمان دانش آموزي)

 این تشکیلات بعد از دو سال فعالیت چنان چشمگیر و پرجاذبه بود که بزودی از جایگاه مناسبی در آموزش و پرورش برخوردار شد . در سال 1374 بعلت تصویب قانون توسعه و تقویت بسیج دانش آموزی و همنامی تشکیلات پویندگان بسیج در مقطع راهنمایی ، نام تشکیلات پویندگان آموزش و پرورش تغییر یافت و برای پسران تحت عنوان پیشتازان و برای دختران تحت عنوان فرزانگان بکار خود ادامه داد .

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی 1390ساعت 16:14  توسط مهدی دیناروند   | 

اردوی استانی مربیان راهنما هفتم و هشتم دی ماه برگزار شد.

این دوره آموزشی به منظور توسعه وتقویت تشکیلات دانش آموزی پیشتاز وفرزانه وتقویت نبروی انسانی از طریق مهارت آموزی هدفمند وآموزش و توجیه مربیان راهنما ومربیان داوطلب در فعالیت های سال ۹۱-۹۰برگزارشد . در این دوره کلاس های بصیرتی  جهت مربیان راهنما و کوهنوردی و آموزش قطب نما و همچنین کلاس های عملی متنوعی برگزار گردید که میتوان به عناوین آن اشاره نمود :

تصویر زیر مربیان راهنما پبشتاز و فرزانه شهرستان بروجرد به اتفاق اساتید دوره آموزشی

۳۰ عکس از مراحل برگزاری اردو  


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی 1390ساعت 16:8  توسط مهدی دیناروند   | 

دوره ضمن خدمت مربيان داوطلب پيشتازان و فرزانگان برگزار مي شود

سازمان دانش آموزي استان در نظر دارد يك دوره آموزش ضمن خدمت جهت مربيان داوطلب تشكيلات دانش آموزي پيشتازان و فرزانگان در شهرستان بروجرد برگزار نمايند مربيان گرامي كه تمايل به شركت در اين كلاس را دارند مي توانند جهت ثبت نام  به سازمان دانش آموزي مراجعه نمايند .

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم دی 1390ساعت 10:56  توسط مهدی دیناروند   | 

دوره ضمن خدمت مربيان راهنما پيشتازان و فرزانگان در مرکز استان برگزار مي شود

سازمان دانش آموزي استان در نظر دارد يك دوره آموزش ضمن خدمت جهت مربيان راهنما تشكيلات دانش آموزي پيشتازان و فرزانگان در تاریخ هفتم و هشتم دی در خرم آباد برگزار نمايند مربيان راهنما گرامي كه تمايل به شركت در اين كلاس را دارند مي توانند ه چه سریعتر جهت ثبت نام به سازمان دانش آموزي مراجعه نمايند .

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم دی 1390ساعت 10:54  توسط مهدی دیناروند   |